Jak pic brandy

Jak i z czym pić Brandy?


Brandy jest ciekawym alkoholem wytwarzanym poprzez destylację owoców winogron, śliwek, jabłek moreli czy innych. Następnie leżakuje ona w dębowych beczkach. Przeczytaj co to jest Brandy.

Jako, że jest to wysokoprocentowy alkohol, można go mieszać z różnymi napojami bezalkoholowymi, które stworzą ciekawe drinki. Jednak dawne tradycje mówią o tym, aby Brandy pić czystą, schłodzoną, podaną w odpowiednim szkle.

Brandy jak pić

Jak pić Brandy?

Brandy uważana jest za jeden z najlepszych alkoholi na świecie, dlatego jego spożywanie powinno być celebracją. Ten alkohol wlewamy do dużych kieliszków na grubych, niskich nóżkach, które wyglądem mogą przypominać kwiat tulipana. Te kieliszki mają nazwę: koniakówki. Jeżeli jednak nie mamy w posiadaniu takich kieliszków, to należy wykorzystać niskie szklanki z grubym dnem.

Brandy powinno być delikatnie schłodzone, jednak nie zimne. Można je podawać również w temperaturze pokojowej. Do kieliszka lub szklanki wlewamy niewielką ilość trunku i należy sączyć go małymi łyczkami. Jest to idealny alkohol na porę po obiadową. A jeszcze lepiej będzie pasował do deseru.

Jeżeli Brandy jest bezbarwna, wykonana z innych owoców niż winogrono, można ją podawać w mniejszych kieliszkach, które są węższe – odpowiednie do nalewek.

Z czym pić Brandy?

Jako, że Brandy to wytrawna wódka, do której często dodane są różne aromaty, a przede wszystkim ma dużo procentów, nie każdemu smakuje ten alkohol. Są różne dodatki, które idealnie pasują do tego trunku. Jeżeli jednak połączenie jakiejś niespotykanej mikstury będzie dla Ciebie odpowiednie, to nie mówimy nie!

Idealnym dodatkiem do Brandy jest pomarańcza i gorzka czekolada. Możemy znaleźć takie połączenie nawet w tabliczkach czekolady czy wszystkim znanych „baryłkach” z alkoholem. Brandy może być dodatkiem do ciast czy lodów.

Z czym pić brandy

Drinki z Brandy

DO alkoholu często wystarczy dodać np. suszonych owoców, które osłodzą delikatnie trunek. Można połączyć również z likierem pomarańczowym lub miętowym, a do tego kilka kropel soku z limonki.

Odradzamy korzystanie z napojów gazowanych takich jak Cola czy Pepsi, które są bardziej przeznaczone do Whisky. Zabiją one smak Brandy, a jest to bardzo wytworny trunek.

Zobacz także: Z czym pić Whisky

Brandy Alexander – drink

Składniki:

  • Brandy – 30 ml,
  • likier Creme de Cacao – 30 ml,
  • śmietanka 30% – 30 ml,
  • gałka muszkatołowa – szczypta,
  • lód.

Wszystkie składniki, oprócz gałki należy wrzucić do shakera i energicznie wymieszać. Do niskiej szklanki lub kieliszka Martini przelewamy przez sitko i posypujemy szczyptą gałki.

French Connection – drink

Składniki:

  • Brandy – 35 ml,
  • Amaretto – 35 ml,
  • lód.

Do niskiej szklanki, typu old fashioned wsypujemy lód, wlewamy brandy a następnie Amaretto. Wszystko należy dokładnie wymieszać.

Zobacz także:

4.8/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *