Z czym pic whisky
Blog

Z czym pić Whisky? Jack Daniels, Red Label, Ballantines z sokiem, tonikiem czy colą?

Nie wiem, czy zauważyliście, ale coraz więcej ludzi staje się koneserami alkoholu. Na imprezach, nawet na zwykłych domówkach nie zadowala nas zwykła „czysta” czy piwo, a sięgamy po dostojniejsze trunki. Whisky od wieków uznawana jest jako wysokiej jakości, bogaty alkohol. Prawdopodobnie pochodzi z Irlandii i na początku pędzili ją mnisi. Możemy spotkać się również z nazwą Whiskey, która również jest poprawna. Jednak jest to stare określenie tego alkoholu. Aktualnie używa się współczesnej formy Whisky.
Aktualnie w każdym dyskoncie, czy sklepie z alkoholami otrzymamy równego rodzaju whisky w różnych cenach, dzięki zautomatyzowanej produkcji. Ten alkohol stał się bardziej popularny, a dodatkowo coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na zakup butelki. Jest tak wiele rodzajów, że każdy może delektować się ulubionym, ostrym, palącym smakiem. Należy jednak wspomnieć, że whisky nadal należy do drogich alkoholi.

Nie wszyscy jednak lubią czystą Whisky z lodem dlatego jest wiele możliwości łączenia tego alkoholu z napojami bezalkoholowymi. Sprawdź nasze propozycje i daj nam znać, które połączenie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Z czym pić Whisky? Co oprócz coli?

Jak wiadomo, najbardziej popularnym sposobem picia Whisky jest dolanie do niej coli – klasyka gatunku. W jakich proporcjach mieszamy? Oczywiście to już zależy od naszych upodobań i możliwości. Jeżeli kupujemy Whisky typu blended, czyli zmieszanych ze sobą dwóch rodzajów alkoholu – typów Whisky, są to tańsze pozycje niż te prawdziwie beczkowane alkohole, np takie z dyskontów (Biedronka, Lidl) mieszamy z wiekszą ilością napoju. Dlaczego? W takiej Whisky wyczuwamy większą ilość spirytusu i karmelu, którym jest barwiona.

Z czym można łączyć Whisky?

Whisky, tak jak wspomniałam, można pić czystą lub z delikatnym dodatkiem lodu, ewentualnie cukru, jak na przykład w drinku Old Fashioned.

Whisky z wodą

Jeżeli uważasz, że rozcieńczanie wodą takiego alkoholu to zbrodnia, nic bardziej mylnego. Spokojnie możesz do alkoholu dolać odrobinę wody, tym sposobiem zmniejszysz odczuwanie bezpośredni posmak alkoholu a można wtedy wyczuć aromaty zawarte w trunku. Można spokojnie dodać wodę gazowaną jak i nie gazowaną.

Whisky ze Spritem. Napoje gazowane do Whisky

Oprócz Coli do tego typu alkoholi spokojnie możemy dodać napój gazowany Sprite, 7Up. Są to słodkie, gazowane napoje o limonkowym smaku. Takie połączenie jest bardziej orzeźwiające. Jeżeli jesteś fanem toniku, można również zrobić taką mieszankę i napewno będziesz zaskoczony, jak dobrze to smakuje.

Whisky ze spritem

Whisky z sokiem lub nektarem owocowym

Wiedziałeś o takim połączeniu? Whisky to jest taki alkohol, który podobnie jak wódkę można spokojnie łączyć z różnymi napojami bezalkoholowymi. Kolejnym połączeniem jest Whisky z sokiem owocowym. Polecam świeże soki wyciskane na przykład z pomarańczy albo cierpki sok grejpfrutowy. Dodatkowo można wykorzystać sok jabłkowy lub napój brzoskwiniowy. Takie połączenie jest słodsze i delikatniejsze.

Whisky z Jägermeister. Whisky z likierem ziołowym

A takie połączenie? Likier korzenny i Whisky? Zaskoczy Cię to połączenie swoim aromatem i smakiem. Whisky podajemy oczywiście w szklance z grubym dnem, jednak alkohol powinien być w temperaturze pokojowej. Jeżeli mieszamy z likierem ziołowym należy dodać sporą ilość lodu, wtedy alkohol się ze sobą połączy a lód zmniejszy temperaturę trunku. Dodatkowo ta mała ilość wody złagodzi mocny smak alkoholu a poczujemy aromaty Whisky i Jägermeistera.

Tak naprawdę alkohol możemy łączyć z różnym innymi napojami. Niektórzy mówią również o połączeniu Whisky z szampanem, z syropami barmańskimi jak Grenadyna, Blue Curacao czy Amaretto. Oczywiście każda mieszanka zależy od naszych upodobań smakowych.

Komentarze: 3

  1. Nigdy z cola – cola ze spirytusem ok. czysta ok. Whisky to tylko z lodem ,soki rożne jabłkowy winogronowy .można inne krążek ananasa z sokiem ja uwielbiam latem sok z arbuza i kostki lodu limonkę i tonik sewn up lud latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *