13 sierpnia 2022

Drinki z whisky

Nie wielu z nas wie, jaka jest historia powstania Whisky, początki powstania tego trunku szacuje się na VII wiek. Potocznie nazywaną ją „wodą życia” – trunek miał służyć głównie jako lekarstwo. Największym rozkwitem Whisky jest IX wiek, whisky dociera do Szkocji i tam jej produkcja się znacznie rozpowszechnia.

W związku z tym rodzi się wiele rodzajów whisky. W zależności od kraju i możliwości uzyskiwana była z różnych surowców. W Szkocji i Irlandii jej głównym składnikiem był jęczmień lub słód jęczmienny i woda, natomiast w Ameryce – kukurydza. Mimo wielu różnic łączy je bogactwo smaku i eksplozja aromatu.

Historia whisky wskazuje na to, że właśnie ta różnorodność daje nam dzisiaj możliwość ogromnego wyboru. Coraz częściej sięgamy po whisky w celu przygotowania ciekawych drinków, być może nie jest to tak popularne, jak w przypadku innych alkoholi, jednak whisky zyskuje coraz większe uznanie i zainteresowanie. Przepisy na drinki z whisky mają niepowtarzalny smak. Dzisiaj whisky pije się na całym świecie, ale ze względu na jej specyficzny smak nie każdemu smakuje bez dodatków. Dlatego też modne stało się picie whisky z wodą i lodem lub inaczej – z colą, lodem i cytryną.

Whisky powinna być lekko chłodna. Imprezy, które odbywają się w wielu miejscach nie mogą się już dziś obejść bez drinków z whisky, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna doceniać ten szlachetny trunek. Ponadto w przypadku whisky każdy może wybrać coś dla siebie, ponieważ dostępne są różne rodzaje tych alkoholi – od łagodnych i delikatnych do tych o wyrazistym smaku, aż po te, w których wyczuwamy gorycz. Jeżeli organizujesz imprezę, sprawdź koniecznie przepisy na drinki z whisky, dzięki którym będziesz miał gwarancję udanej zabawy.