Alkoholowe-gry-planszowe

Gry z alkoholem – gry i zabawy alkoholowe na imprezę


W dzisiejszych czasach coraz częściej siedzimy w domu w gronie najbliższych nam znajomych, czy rodziny. Zwykła posiadówka z drinkami nie zawsze wystarcza, a nawet po pewnym czasie staje się monotonna i nudna. Dlatego, aby rozbawić towarzystwo, żeby było naprawdę zabawnie stworzone zostały różne gry alkoholowe. One nie tylko są świetną alternatywą dla każdej domówki, ale również ciekawe opcja picia alkoholu. Oczywiście takie gry są dostępne tylko dla osób pełnoletnich.

Sprawdź: Jak pić, aby się nie upić?

Gry z alkoholem na imprezę

Nie zawsze mamy przy sobie jakieś gadżety na imprezie, wyszukane plansze itp., dlatego są gry z alkoholem, które nie wymagają tego od zebranych. Oto kilka prostych zabaw, które na pewno znacie, a które zawsze można połączyć z alkoholem.

Kalambury alkoholowe

W tej grze zasady są bardzo podobne do wersji klasycznej. Możecie wykorzystać rysowanie na kartce lub pokazywanie. Dzielicie się na 2 drużyny, w której po kolei każda osoba pokazuje hasło. Hasło wymyśla przeciwna drużyna, a zgaduje drużyna pokazującego. Jeżeli hasło zostanie odkryte w ciągu wyznaczonego czasu, alkohol pije drużyna wymyślająca hasło. Jeżeli jednak hasło nie zostanie odgadnięte, pije drużyna przeciwna.

Prawda czy wyzwanie

Do tego wystarczy pusta butelka, kilku znajomych i oczywiście trochę alkoholu. Siadanie w kółku i jedna osoba kręci butelką. Na kogo wypadnie korek butelki musi wybrać: „Prawda czy wyzwanie”. Wyzwaniem jest wypicie alkoholu, za to jeżeli wybierze pytanie – należy zgodnie z prawdą odpowiedzieć.

„Idę na piknik i zabieram…”

To kolejna ciekawa zabawa, która sprawdza się przy większej ekipie. Tak naprawdę nie musicie się ruszać i również nie potrzebujecie żadnych rekwizytów. Wybieracie jedną osobę, która zaczyna.
„Idę na piknik i zabieram kocyk.”
„Idę na piknik i zabieram kocyk i kosz.”
„Idę na piknik i zabieram kocyk, kosz i bułeczki”
I każda osoba powtarza wszystko po kolei. Alkohol pije każda osoba, która się pomyli, powie nie po kolei lub czegoś zapomni.

Imprezowe gry – planszowe gry alkoholowe

Aby zapewnić większą rozrywkę na imprezie zawsze można skorzystać z gotowych gier planszowych. Coraz więcej producentów gier wymyśla specjalnie alkoholowe edycje. Można znaleźć w sklepach znane wszystkim wersje alkoholowe popularnych gier takich jak Chińczyk, który jest Alkochińczykiem.
Znajdziemy też Szachy, w których zamiast tradycyjnych pionków stawia się napełnione kieliszki z rysunkami figur. Każdy zbity pionek to wypijany kieliszek. Jeżeli nie masz takich szachów, a samą planszę to zrób kolorowe shoty, które zastąpią odpowiednie figury.
Spotkać też można wersję alkoholową dla gry Monopoly – Żulobiznes.

Jednak, aby zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie powstały również gry dedykowane na różne rodzaje imprez i ilość gości. Takie gry bez problemu można znaleźć w internetowych sklepach, jak również w dużych sklepach dyskontowych takich jak Carrefour, Tesco albo Selgros.

5/5 - (1 vote)

Jedna odpowiedź do “Gry z alkoholem – gry i zabawy alkoholowe na imprezę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *