Modne kolorowe shoty przepis

Kolorowe shoty – przepisy na warstwowe, kwaśne shoty!


Przygotowujesz imprezę w domu a chcesz, żeby Twoi goście byli zachwyceni podanymi drinkami? Przygotuj im świetne shoty! Coraz częściej wybierane są ciekawe drinki lub właśnie kolorowe shoty zamiast picie czystej wódki czy Tequili. Jeżeli kupujesz różne alkohole, dokup jeszcze kilka ciekawych dodatków i pokaż swoim gościom jakim jesteś świetnym barmanem, a na pewno będą mieć Twoją imprezę długo w pamięci!
Jeżeli jednak przesadzicie z alkoholem to tu mamy kilka wskazówek jak leczyć kaca.

Modne shoty na domówkę. Proste przepisy na kolorowe shoty.

Czysta wódka to już przeszłość, teraz zaproponuj swoim gościom ciekawe koktajle czy drinki. Aby zrobić ciekawą imprezę alkoholową potrzebujesz kilku składników do kolorowych shotów. Najbardziej znanym składnikiem jest Blue Curacao, z którym zrobisz słynne Kamikaze. Aby zrobić inne kolorowe shoty zobacz nasze przepisy i propozycje.

Kolorowe shoty

Purple Rain shot

 • wódka – 40 ml,
 • Blue Curacao – 25 ml,
 • sok żurawinowy – 20 ml.

Do shakera wrzucamy lód, wlewamy wszystkie składniki i energicznie mieszamy. Przelewamy całość przez sitko do kieliszków. Swoją nazwę ten shot wziął od swojego koloru.

Russian Apple

 • wódka – 40 ml,
 • sok żurawinowy – 40 ml,
 • sok ananasowy – 40 ml.

Oczywiście mieszamy wszystkie składniki ze sobą w shakerze wraz z lodem i przelewamy całość przez sitko do kieliszków. Jeżeli nie masz shakera, możesz użyć słoika, w którym wymieszasz składniki.

Jak zrobić warstwowe shoty? Shot Oreo, Małpi Mózg i inne.

Shoty warstwowe są trudniejsze w przygotowaniu, gdyż często trzeba pamiętać o kolejności wlewanych składników. Takie koktajle robione są bezpośrednio w kieliszkach, wyglądają i smakują obłędnie. Spokojnie w warunkach domowych też możesz przygotować modne shoty warstwowe.

Shot Oreo

 • Rum lub likier kokosowy – 1/3,
 • syrop czekoladowy – 1/3,
 • mleczko kondensowane – 1/3.

Rum lub likier wlewamy na dno kieliszka, pozostałe dwa składniki mieszamy ze sobą w shakerze i wlewamy do kieliszka. Żeby powstały warstwy, polecamy wlewać mleczko powoli, a nawet użyć łyżeczki, po której wlejemy koktajl.

shoty oreo

Shot Małpi Mózg – jak przygotować?

Kolejny shot warstwowy, który ciekawie wygląda przez połączenie składników.

 • likier Archers – 1/3 kieliszka,
 • likier Baileys – 1/3 kieliszka,
 • syrop Grenadina – kilka kropel.

Na początku wlewamy likier Archers, następnie po ściankach kieliszka wlewamy Baileys, który tworzy drugą warstwę. Na sam koniec wlewamy kilka kropel Grenadyny, która opadając na dno tworzy taki wirek w kieliszku.

Wściekły Pies – przepis na shoty

Jest to jeden z bardziej znanych przepisów na shoty w Polsce. Zawiera w sobie tabasco i sok malinowy. Można używać też innych soków lub likierów, aby zmieniać delikatnie smak czy kolor.

 • wódka – 40 ml,
 • sok malinowy – 10 ml,
 • tabasco – kilka kropel.

Do kieliszka najpierw wlewamy wódkę, następnie powoli sok malinowy a na samym końcu kilka kropel tabasco.

W domowych warunkach możesz robić różne shoty, łączyć różne składniki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie kilku podstawowych składników i łączenie je w różne koktajle. Możesz kupić kilka słodkich soków, likiery Blue Curacao, Grenadyna, Amaretto i łączyć z alkoholem. Polecamy wódkę, Tequilę i Rum. Twoi goście na pewno będą zachwyceni.

4.2/5 - (4 votes)

2 odpowiedzi do “Kolorowe shoty – przepisy na warstwowe, kwaśne shoty!”

 1. Hubert

  Ciekawe pomysły. Purple Rain wydaje się ciekawy do zrobienia, żurawinka i blue curacao to dobre połączenie. Małpi mózg również wygląda super. Chociaż nie jestem fanem likierowatych a bardziej owocowych shotów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *