stojak na wino

Stojak na wino – jak wybrać odpowiedni?


Produkcja domowego alkoholu staje się coraz popularniejszym hobby. Zwłaszcza w bieżącym roku, coraz większą uwagę przyciągnęły własnoręcznie wytworzone trunki. Z drugiej strony, gdy za oknem szaro, świat się trochę zatrzymuje, my zatracamy się w filmach, które przywołują w nas wspomnienia ciepłych, słonecznych dni. Oglądając piękne krajobrazy Włoch, Francji czy Hiszpanii rozmarzamy się nad perspektywą zjedzenia śniadania pośród takich pięknych widoków. 

W takiej scenerii często goszczą winnice, rodzinne domostwa, które podają butelkę domowego wina do obiad lub kolacji. przedstawiane są również piwniczki z pięknie ułożonymi butelkami wina, które imponująco prezentują się zarówno na ekranie jak i w rzeczywistości. My patrzymy wtedy na wnętrze naszego domu lub mieszkania z chęcią zmienienia czegoś w jego aranżacji, tak aby nadać całości nuty świeżości podczas zimowych dni. 

Nowoczesny drewniany stojak na wino

Jeśli jesteśmy pasjonatami dobrego wina oraz kuchni francuskiej, włoskiej bądź hiszpańskiej to postawienie na stojak na wino będzie dla nas strzałem w dziesiątke. Zastosowanie takiego stojaka w naszym mieszkaniu będzie posiadać cechy użytkowe. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że umożliwia ono przechowywanie trunków w pozycji leżącej. Według koneserów wina to właśnie w ten sposób powinniśmy przechowywać butelki zamknięte korkiem. To wpływa na trwałość alkoholu, ponieważ korek pozostaje wilgotny dzięki czemu butelka tak szybko się nie rozszczelni. Stojaki na wino wykonywane są z dwóch rodzajów materiału, z drewna oraz z metalu. 

Drewniane stojaki charakteryzują się klasycznym wyglądem, który idealnie uzupełni każdy wystrój. Taki stojak będzie się wyróżniać na tle wnętrza. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie go w kuchni lub w salonie, gdzie będzie mógł pięknie eksponować wino. Ustawiając stojak w mieszkaniu warto pamiętać, aby nie znajdował się on w bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Powinniśmy go umieścić w miejscu o stałej temperaturze i wilgotności, w półcieniu. Jednocześnie przedmioty wykonane z takiego materiału będą również wytrzymałe. Oprócz materiału warto zwrócić uwagę na podłoże, na którym postawimy stojak, musi być ono płaskie tak, aby stojak był stabilny. Na pewno nikt nie chciałby, aby butelki z trunkiem się wywróciły, rozbiły i wylały. 

Elegancki stojak na wino

Jeśli chodzi o materiał to czarny, metalowy stojak na wino na pewno będzie wytrzymały oraz stabilny dzięki czemu zadbamy o jakość i dłuższą przydatność przechowywanego alkoholu. Stojak na wino, oprócz praktycznego zastosowania może być dla nas także znakomitym wykończeniem wnętrzą. Taki stojak będzie świetnie wkomponowywał się do eleganckiego, nowoczesnego wnętrza. Dla fanów awangardowych dodatków ta opcja sprawdzi się idealnie. 

Decydując się na bardziej wyrafinowaną wersję stojaka na wino pokażemy także nasz znakomity gust. Stojak przykuje też uwagę naszych gości i zbierze wiele komplementów. Zaletą jest także fakt, że stojaki dostępne są w różnych wielkościach dzięki czemu dostosujemy je do naszego wnętrza, bez obaw, że będą za małe lub za duże. Elegancki stojak na wino będzie też wspaniałym prezentem, jeśli w gronie naszych najbliższych znajdują się osoby o takim guście. 

Gdzie kupić stojak na wino?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup stojaka na wino pojawi się ważne pytanie. Gdzie kupimy stojak na wino? Mając wizję wypatrzonego modelu, czy to klasyczny drewniany stojak czy też bardziej elegancki czarny egzemplarz. Z pewnością będziemy chcieli, aby stosunek ceny do jakości też był zadowalający. Nikt nie lubi przepłacać za produkt, gdy możemy go dostać taniej. Jednocześnie lepiej dopłacić niż kupić bubla, który szybko nam się zniszczy i będzie trzeba kupić nowy. Z takimi dylematami boryka się każdy konsument. 

Dobrym wyborem podczas zakupu stojaka na wino jest wybranie specjalistycznego sklepu, który w swojej ofercie ma wszelkie akcesoria do alkoholu i jego produkcji. Takim sklepem jest Alembik.pl, które oferuje te wszystkie rzeczy w atrakcyjnych cenach. Kupując w takim sklepie możemy liczyć na wysoką jakość produktów i obsługi. Jeśli zależy nam na zgłębieniu wiedzy związanej z alkoholem, domową produkcją, szukamy prezentu dla naszych najbliższych czy też chcemy odświeżyć wnętrze eleganckim stojakiem na wino to taki sklep specjalistyczny będzie doskonałym wyborem. 

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *