Jak pić aby się nie upić

Jak pić, aby się nie upić?


Powinniśmy zacząć od tego tematu, zanim przedstawiliśmy Wam tyle ciekawych przepisów na drinki! Jest to bardzo trudny temat, jednak istotny. Pomimo tych wszystkich stereotypów o Polakach, czy żartów nie mamy takiej mocnej głowy, aby się nie upić przy dużych dawkach alkoholu. W dzisiejszych czasach coraz częściej człowiek się upija, a dodatkowo ma tyle zajęć na kolejne dni, że nie chce mieć kaca. Od razu mówimy, że każdy organizm inaczej przyjmuje alkohol – zależy to od trybu życia, diety, aktywności fizycznej czy samopoczucia danego dnia. Dlatego podpowiadamy co zapobiega szybkiemu upiciu się, jednak nie możemy zagwarantować idealnego stanu trzeźwości!

Jak pić, żeby się nie upić? – Kilka sposobów

Pewnie dużo sposobów słyszysz od swoich znajomych, znasz z internetu lub stosujesz już. Oczywiście, najlepszym pomysłem jest przetestowanie każdego ze sposobu, który podamy i wtedy będziesz mieć pewność, który działa akurat na Twój organizm. Tak więc zaczynamy!

Nie pij na pusty żołądek

Najważniejsza zasada, która powinna być znana każdemu, kto sięga po alkohol. Nie wspominamy o tym, że jak nie zjesz to spada Twój cukier i czujesz się słabo, a do tego alkohol? Katastrofa murowana. Zjedz coś, nie musi to być ciężki posiłek, a coś lekkiego, jednak sycącego. Białko i tłuszcze zapobiegną szybkiego wchłaniania alkoholu do krwi, a cukry proste dodadzą Ci energii.

Dodatkowo staraj się nie jeść za dużo pieczywa, czy produktów mącznych, które wsiąkną alkohol jak gąbka. PAMIĘTAJ! W trakcie imprezy, picia, też należy zadbać o posiłki. Najlepiej, aby co jakiś czas starać się zjeść jakąś przekąskę, może nawet ciepłe danie.

Nie pij za szybko!

Naczęściej szybkie picie sprawia, że bardzo szybko kończy się imprezę. Szczególnie jeżeli chodzi w wesela.. kiedy wszyscy czekają na obiad, a na stole rozlewana jest już wódka. Jak nie upić się wódką? W tak szybkim tempie, nie da się nie upić. Tak więc, pomimo, że trzeba wypić „na drugą nóżkę” może to chwilkę poczekać, ona nie odpadnie.

kolorowe koktajle

Nie mieszaj alkoholi!

A jak już mieszasz, to zrób to poprawnie – tak, jest sposób mieszania alkoholi! Najważniejsza rada – najlepiej skupić się na jednym alkoholu i przy nim pozostać. Jeżeli się nie da, to zacznij pić od tych najlżejszych. To znaczy od niższego procentu do wyższego – nie odwrotnie!
Jeżeli ktoś przygotowuje kolorowe drinki, albo chcesz napić się wina to zacznij od tego na początku imprezy. Następnie możesz przejść do picia czystej wódki czy whisky.

Sprawdź: Przepisy na kolorowe shoty!

Popijać czy nie popijać?

O to jest pytanie! Oczywiście, jeżeli nie lubisz smaku wódki to należy popijać. Jednak odradzamy bardzo słodkich napojów, odradzamy soków, które po kilku łykach same z siebie nas zamulają i przestają smakować. W góry wiadomo, że alkohol najlepiej popijać wodą z cytryną lub samą. Dodatkowo, powinno się pić coś bezalkoholowego, co jakiś czas – wodę, herbatę.

Witamina C!

Brzmi tajemniczo? Jednak pomaga ona w rozkładzie alkoholu w organizmie. Przed wypiciem dużej dawki alkoholu, weź dawkę witaminy C. Może to być dawka w tabletce, albo w sokach, cytrusach itp. Dzięki temu, nie poczujesz się tak szybko pijany.

ginger spicer

Znaj swoje granice.

Znajomi namawiają? Chcesz się dobrze bawić, nie być osobą, która nie daje rady. Jednak, jeżeli nie dajesz rady, czujesz, że kolejny drink lub kieliszek wódki może Ci zaszkodzić – nie pij. Poznaj swoje granice. Odmowa to nie żadna ujma na honorze więc po prostu nie musisz więcej pić.

Każdy organizm reaguje inaczej na alkohol. Zakłada się, że Twój organizm rozkłada alkohol zgodnie z masą ciała. Jednak nie zawsze rosły mężczyzna lepiej się trzyma od malutkiej kobietki. Zależy to też od samopoczucia danego dnia, czy dobrze ostatnio jedliśmy czy jesteśmy wypoczęci i co jemy.

Najważniejsze to pić dużo czystej wody podczas picia alkoholu, korzystać z przekąsek i zakąsek a dodatkowo nie schodzić procentami podczas picia.

Jeżeli jednak nie uda Ci się wyjść z imprezy w dobrym stanie i czujesz, że Twój organizm bardzo długo będzie odczuwał skutki tej popijawy to mamy kilka sposobów na kaca mordercę. Sprawdź! – Jak leczyć kaca giganta?!

2.4/5 - (7 votes)

2 odpowiedzi do “Jak pić, aby się nie upić?”

  1. emelka

    Trzeba dużo jeść i potem i pic w między czasie dużo wody 🙂 U mnie to się zawsze sprawdza. A zazwyczaj pije drinki z wódką, sokiem porzeczkowym caprio i pomarańczowym.

  2. Tomek WeTalk

    Niestety sporo osób nie potrafi sobie postawić granicy, zwłaszcza panowie, do tego poza weekendową imprezą dochodzą luźne piwka w tygodniu i nim się człowiek zorientuje zaczyna mieć problem z alkoholem. Trzeba uważać bo nie tak trudno się uzależnić, wszystko dla ludzi byle z umiarem 🙂 Moim sposobem na nieupijanie się jest robienie przerw między jednym drinkiem/piwem/kieliszkiem a kolejenym zawsze wtedy piję wodę i staram się żeby przerwa nie była bardzo krótka, trzeba pamiętać że alkohol ma być fajnym dodatkiem do danej sytuacji, fajnego spędzenia czasu, a nie „daniem głównym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *