Zestaw barmański

Zestaw barmański – jaki wybrać?


Stworzenie idealnego drinka w domu to czasem duży problem, jednak gdy pojawiają się narzędzia barmańskie to największy laik poradzi sobie z tym wyzwaniem. Oczywiście nie mówimy tu o drinkach, przy których wlewamy alkohol do napoju i to tyle. Aby przygotować ciekawy koktajl powinniśmy się zaopatrzyć chociaż w podstawowy zestaw barmański, a jeżeli chcemy bardziej szaleć to polecamy wybrać coś co posiada więcej akcesoriów. A jak wybrać taki zestaw? Skąd wiedzieć, co powinno znaleźć się w takim zestawie? Jakich narzędzi potrzebujemy?

Jakie akcesoria barmańskie potrzebujemy w domu?

Aby wykonywać drinki, nawet te podstawowe potrzebujemy przede wszystkim shakera. Shaker jest w każdym zestawie, więc o ten element nie musimy się obawiać. Są dwa rodzaje shakerów, które najczęściej występują w zestawach barmańskich. Jest to shaker bostoński – czyli szklanica z kubkiem albo trzyczęściowym, który jest z sitkiem i wieczkiem. Co do wyboru, wszystko zależy od preferencji – z własnego doświadczenia polecamy trzyczęściowy, który jest wygodniejszy w użyciu.

zestaw barmański do domu

Kolejnym elementem ważnym w zestawie barmańskim jest miarka barmańska, która posiada dwie wartości. Służy ona do precyzyjnego odmierzania alkoholu. Miarka barmańska nie należy do przedmiotów, które znajdują się w każdym zestawie barmańskim, dlatego, że w łatwy sposób można wymienić ją na kieliszek.

Trzecim narzędziem, które powinno znaleźć się w zestawie jest muddler.
Sprawdź: Co to jest muddler?

muddler

Łyżka barmańska – to długa łyżeczka, która nie tylko pomoże Ci w mieszaniu koktajli, ale również wspomoże w przelewaniu składników w odpowiedni sposób, czyli warstwowo.
Dodatkowymi narzędziami są, np. sitko, które wygląda jak mały durszlak i wspomaga w odcedzaniu dużych kawałków lodu.
W zestawach znajdziesz również zester – czyli nożyk do cytrusów, czy nalewak do butelek.

Zestaw barmański na prezent

Jeżeli wybieramy zestaw barmański – niezależnie czy dla siebie, czy na prezent dla kogoś – warto poszukać różnych propozycji. W sklepach internetowych znajdziemy wiele propozycji, w różnych kolorach i kompozycjach. Jest tak wiele różnych stylów takich zestawów, że można wybrać nie tylko ze względu na praktyczność, ale również na styl zestawu pasujący do naszego wnętrza czy kuchni. Dodatkowo do prezentu polecamy dorzucić książkę z przepisami na drinki. Mając taki zestaw, już nic nie stanie na przeszkodzie, aby stać się własnym barmanem. Ile sklepów tyle zestawów – także bez problemu znajdziecie coś dla siebie.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *