Ile trwa kac

Ile trwa kac? Jak leczyć, czyli sposoby na kaca giganta!


Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, oznacza to, że chociaż raz w życiu przeżywałeś taki stan jak „kac”. Jest to możliwe, że właśnie w tej chwili odczuwasz skutki dnia wczorajszego, a dokładnie mocno zakrapianej imprezy. Kac jest karą za ilości wypitego alkoholu, chociaż może się zdarzyć, że tego alkoholu nie było za dużo a odczuwamy jego skutki uboczne. Jak tworzy się kac, ile trwa, a przede wszystkim jak się wyleczyć z kaca, przeczytacie dalej.

Co to jest kac? Jak on powstaje – objawy?

Kac jest to zatrucie naszego organizmu alkoholem. Każdy z nas inaczej przechodzi ten stan, jednak najczęstszymi objawami są ból głowy, wzmożone pragnienie, mdłości, światłowstręt, brak apetytu, dreszcze, nudności a czasem biegunka. Podobno kac pojawia się zawsze, kiedy dawka wypitego alkoholu (w ciągu 4 – 6 godzin) przekracza 1,5 grama na kilogram masy ciała. Jednak to dużo zależy od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną. Również zależy to od naszej diety a także poziomu nawodnienia organizmu. Jeżeli rzadko pijemy alkohol, naszemu organizmowi będzie ciężko go przyswoić.

sposoby na po imprezowego kaca

Sposoby na kaca!

Największym problemem jest to, że alkohol szybciej się wchłania niż metabolizuje. Co oznacza, że jeżeli nasza wątroba otrzymała już wystarczającą dawkę trunków, a więcej już nie może, wtedy alkohol wchłania się do krwi. Potocznie mówiąc – upijamy się. I takim sposobem wątroba działając na najwyższych obrotach, próbuje przetrawić ten alkohol. Kiedy on trafi do krwi, te działania są wolniejsze.
Jak radzić sobie z kacem, kiedy już się pojawi?

 • zacznijmy od tego, że teraz w aptekach otrzymamy wiele preparatów, które niwelują kaca. Jednak są to preparaty pomagające w trawieniu alkoholu, więc często taki suplement diety powinniśmy zażyć przed imprezą. Pojawiają się też na rynku preparaty wspomagające powrót kolejnego dnia. W swoim składzie mają Witaminę C, glukozę, kwas fumarowy, które wspomagają regenerację.
 • kolejnym sposobem jest kefir lub jogurt – może nie brzmi to dobrze, jednak niektórym osobom bardzo pomaga. Wspomaga wchłanianie cukrów do organizmu, które zostały wypłukane przez alkohol. Zimny kefir niweluje „zapalenie” żołądka, gasi pragnienie oraz orzeźwia.
 • niektórzy już tym produktem przepijają alkohol, a dokładnie sokiem pomidorowym. Naturalny sok pomidorowy, bez przypraw pomaga na kaca. Jest o źródłem witamin, potasu oraz magnezu i wspomaga metabolizm alkoholu. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn.
 • elektrolity – o dużej ilości wody to nawet nie wspominamy, należy wypić również dawkę elektrolitów. W każdym sklepie znajdziecie napój z takim dodatkiem lub specjalne pastylki, do rozpuszczania w wodzie.
 • zjedz coś! Wiemy, że może być to trudne, jednak ciepły, porządny posiłek może zdziałać cuda. Wspomaga on pracę żołądka i dodaje sił.

Dla każdej osoby kac jest innym problemem, organizm przyjmuje inaczej alkohol jak również inaczej próbuje go strawić. Warto pamiętać o tym przed imprezą, aby na drugi dzień nie było niemiłych niespodzianek. Najlepiej podczas spożywania alkoholu, dużo jeść oraz bawić się, tańczyć. Wtedy alkohol szybciej jest wydalany z organizmu. Powodzenia!

4.5/5 - (2 votes)

2 odpowiedzi do “Ile trwa kac? Jak leczyć, czyli sposoby na kaca giganta!”

 1. Lidka

  Gdzieś czytałam, że ponoć kaca nie można skrócić, a tylko sprawić, że będzie łagodniejszy. 😉 Nie wiem jednak, ile w tym prawdy. Jeśli chodzi o suplementy diety to miałam okazję korzystać z tabletek 2KC. Faktycznie powinno się je stosować kilkukrotnie – jeszcze przed, w trakcie i po spotkaniu. W przeciwnym razie ich działanie może być osłabione. Wiele osób skarży się, że środek nie działa, a okazuje się, że po prostu nie został odpowiednio zastosowany.

 2. Medycznydetox

  Najważniejsze to uzupełnić witaminy i minerały, glukoza i potas wydają się najważniejsze. Ruch na świeżym powietrzu też pomaga szybciej dojść do siebie. Jednak na mega kaca domowe sposoby są mało skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *