gdzie kupić wino białe

Wina białe – gdzie kupić?


Popularność win białych rośnie z roku na rok. Choć wino najbardziej kojarzy nam się z czerwona odmianą tego trunku, to powoli zaczyna dominować jego biała odmiana. Wiele osób uważa, że wino białe jest mniej intensywne w smaku niż wino czerwone. To jednak nieprawda. Dlatego tak ważne jest, aby kupować dobre wina białe od sprawdzonych winiarni. Jak je znaleźć w sklepie? Przeczytaj i sprawdź.

Odpowiedni sklep

Wydaje się proste, że aby znaleźć dobre wino to trzeba znaleźć dobry sklep. Jest wiele sklepów z wianami, które oferują trunki z całego świata, jednak warto przeszukać internet dokładniej w poszukiwaniu tego idealnego, ponieważ naprawdę dobre sklepy z winami oferują również kompleksową obsługę. Specjalnie wyszkolony pracownik może zaoferować nam:

  • Profesjonalną degustacje zgodną z jej zasadami,
  • Zaprezentowanie historii winiarstwa danego kraju, regiony czy nawet winnicy,
  • Doradzi w wyborze odpowiedniego wina do kolacji, obiadu czy innej uroczystości,
  • Zaproponuje nowe i ciekawe smaki,
  • Wyjaśni zasady picia wina, podawania wina czy nalewania,
  • Zaprezentuje specjalne zastawy do picia wina,
  • Doradzi podczas właściwego zakupu.

To wyjątkowo ważne podczas pierwszych zakupów trafić na odpowiednią osobę, ponieważ jeśli wybierzemy złe wino, możemy zrazić się do tego trunku na długo.
białe wino w kieliszku

Markety

Praktycznie w każdym sklepie spożywczym są wina. W jednym jest ich więcej, w innym mniej, jednak zawsze są. W niektórych dużych sklepach (marketach) są całe alejki poświęcone temu trunkowi. Możemy znaleźć tam wina z praktycznie każdego zakątka kraju. Ilość nut zapachowych czy smaków jest ogromna dlatego warto kierować się kilkoma prostymi zasadami podczas zakupów wina w markecie:

  • Sprawdź kraj pochodzenia oraz sposób zamknięcia – dlaczego jest to ważne? Ponieważ jeśli wino, które zamierzamy kupić pochodzi z RPA i zamknięte jest na korek – istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miało chorobę korkową. Im dłuższa trasa pokonana przez wino z korkiem – tym ta możliwość jest większa.
  • Kraj zabutelkowania – to kolejna ważna rzecz, ponieważ jeśli wino wyprodukowane zostało na przykład w Kanadzie, a zabutelkowane w Niemczech – oznacza to, że trasę z Kanady do Niemiec pokonało w beczkach (często plastikowych ze względów ekonomicznych), a taki sposób transportu wpływa na smak i jakość wina.

Wina białe z Polski

Warto nie decydować się na popularne marki i poszukać czegoś lokalnego. Wino białe z Polski może okazać się dla nas sporym zaskoczeniem, oczywiście pozytywnym. Polskie winiarnie oferują wiele różnorodnych smaków i zapachów. Zatem warto sprawdzić i te pozycje na półkach sklepowych.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *