Jak i z czym pić rum

Jak i z czym pić Rum?


Rum, Whisky czy Brandy często spożywane jest z napojami gazowanymi, a dokładnie dobieramy do nich Colę lub Pepsi. Jednak mimo wszystko nie do każdego alkoholu powinniśmy używać tego napoju. Często zabija on ciekawy smak alkoholu. Z jakimi napojami można łączyć Rum i czy można spożywać go bez dodatków?

Sprawdź także: Rum – co to jest? Rodzaje i cena

Jak pić Rum?

Jak każdy inny trunek, Rum bez problemu można pić solo, czyli bez żadnych dodatków. Jednak warto pamiętać, że nie każdy Rum jest do tego odpowiedni. Mamy dostępne różne rodzaje Rumu, które zależą od sposobu leżakowania. Sam trunek wytwarzany jest z soku z trzciny cukrowej lub melasy.

Jeżeli macie ochotę na rumowe shoty, to warto wybrać rum złoty lub ciemny. Jest on przyjemny do picia, aromatyczny, o różnej zawartości alkoholu. Rum można pić również z lodem, wykorzystujemy wtedy niską szklankę typu Old Fashioned, wsypujemy kostki lodu i zalewamy złotym trunkiem. Najlepszym rodzajem rumu w tym przypadku, jest rum aromatyzowany, który nie straci smaku przy rozpuszczających się kostkach lodu.

Jeżeli macie w domu ciemny, czarny Rum może on być substytutem do niektórych drinków, zamiast Whisky. Trunek jest mocniejszy, ostrzejszy i nie zasłodzi drinków.

Z czym pić Rum?

Rum jest bardzo dobrym składnikiem do drinków. W barach najczęściej do koktajli wykorzystuje się słodki , biały rum, ewentualnie złoty. Najbardziej znanymi drinkami z wykorzystaniem rumu są drinki Malibu. Jest to biały aromatyzowany rum o kokosowym smaku.

Aby stworzyć klasyczny drink z Rumem to bierzemy wysoką szklankę, wsypujemy kostki lodu. Do tego wlewamy około 50 ml rumu, dodajemy trochę soku z cytryny lub limonki a na koniec wypełniamy tropikalnym sokiem. Najlepszym wyborem będzie tu sok ananasowy lub bananowy. Jak wiadomo Rum jest tropikalnym trunkim dlatego można go mieszać w różnych kombinacjach. Rum może być naprawdę słodkim dodatkiem do koktajli. Można stworzyć drinka mieszając Rum z mleczkiem kokosowym i świeżymi sokami np. z pomarańczy.

Rum z Colą

Jak pisaliśmy powyżej, cola nie zawsze jest dobrym dodatkiem do drinków z Rumem. Jednak jeżeli wybierzecie biały Rum i kilka innych dodatków to możecie stworzyć jeden z popularnych drinków czyli: Cuba libre

Rum jest idealnym dodatkiem do tropikalnych drinków, dodaje się do niego wszystkie soki owocowe, zmiksowane owoce oraz wszystkie egzotyczne dodatki.

3.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *