akcesoria do wina

Praktyczne akcesoria do wina, które musisz mieć


Jesteś koneserem wina i szukasz związanych z nim gadżetów? A może planujesz zrobić prezent bliskiej osobie, która ceni sobie ten trunek? Zobacz, jakie akcesoria do wina szczególnie warto mieć.

Etykiety do szuflad

Jeśli z reguły przechowujesz dużo różnych gatunków win albo prowadzisz restaurację, niezbędne mogą okazać się specjalne etykiety do szuflad. Dzięki nim z łatwością odnajdziesz poszczególne rodzaje wina, a w Twojej winiarce zawsze będzie panował idealny porządek. Poza tym etykiety do szuflad prezentują się bardzo gustownie i z powodzeniem mogą pełnić funkcję prezentu dla bliskiej osoby.

Multifunkcyjny korkociąg ze stali nierdzewnej

Świetnym gadżetem oraz prezentem dla konesera wina jest multifunkcyjny korkociąg ze stali nierdzewnej. Warto zaopatrzyć się w model pokryty dodatkowo drewnianą okładziną. Dobrym wyborem są korkociągi, które mają jednocześnie funkcję nożyka oraz otwieracza. Z pewnością każdy amator dobrych trunków będzie zadowolony z takiego upominku.

Wysokiej jakości butle z azotem i filtry węglowe

Zależy Ci na zachowaniu walorów smakowych wina nawet przez kilka dni po otwarciu butelki? Postaw na wysokiej jakości butle z azotem. Warto wiedzieć, że konserwacja azotem zapobiega kontaktowi wina z powietrzem, a w związku z tym nie dopuszcza do jego utleniania się. Dzięki temu wino pozostanie świeże i smaczne mimo otwarcia butelki. Jest to szczególnie przydatne w hotelach i restauracjach, ale wiele osób decyduje się na wykorzystanie butli z azotem również w domowych winiarkach. Oprócz butli dobrze jest zaopatrzyć się w filtr węglowy i regularnie go wymieniać. Zapewnia on wysoką czystość powietrza i neutralizuje ewentualne nieprzyjemne zapachy.

Skrzynki i półki na butelki z winem

Zastanawiasz się, jakie akcesoria do wina mogą Ci się szczególnie przydać? Bez wątpienia warto zakupić drewnianą skrzynkę na butelki, która umożliwi ich wygodne przechowywanie. Skrzynka zapewnia butelkom dużą stabilność, a poza tym można umieścić ją niemal wszędzie. To niezbędny element każdej przydomowej lub restauracyjnej piwniczki. Jeśli posiadasz winiarkę, możesz zdecydować się na drewnianą lub metalową półkę, która umożliwi bezpieczne umieszczenie butelek w chłodziarce. Do wyboru są zarówno półki poziome, jak i ukośne oraz takie, które ułatwiają ekspozycję win.

Jak widać, wybór akcesoriów do wina jest naprawdę duży. Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ są one nie tylko bardzo gustowne, ale również praktyczne. Z pewnością proponowane przez nas akcesoria często Ci się przydadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *