Lody i sorbety

Lody i sorbety – idealna przekąska na upalne dni?


W upalne dni często szukamy sposobów, aby choć na chwilę się ochłodzić. Z tego powodu często sięgamy po różne mrożone przekąski, w tym lody i sorbety. Doskonale gaszą one nasze pragnienie oraz przynoszą ulgę w upałach, będąc przy okazji świetną przekąską w okresie, gdy nie możemy patrzeć na ciepłe posiłki. Dlaczego lody i sorbety lodowe są idealną opcją na upalne, letnie popołudnie?

Lody i sorbety – orzeźwienie w ciepłe dni

Nie da się ukryć, że w upalne dni lody są dla nas prawdziwym wybawieniem. Dzięki nim możemy się schłodzić oraz uzupełnić płyny w organizmie. Choć wiele osób traktuje je jako odstępstwo od diety i rodzaj słodkiej przekąski, lody mogą być źródłem wielu wartościowych składników odżywczych. Mrożone desery na bazie mleka dostarczają do naszego organizmu cenne pierwiastki, zwłaszcza wapń, ważny dla prawidłowego rozwoju. Dzięki swojej prostej formie są bardzo łatwo strawne i są świetnym źródłem białka oraz tłuszczów.

Sorbety lodowe oprócz błyskawicznego orzeźwienia są świetnym sposobem na zwiększenie udziału owoców w diecie niejadków. W czasie upałów znacznie łatwiej jest nam sięgnąć po pyszny, lodowy sorbet niż zjeść miskę owoców. Przyswajane w ten sposób witaminy i minerały mogą być świetnym sposobem na zmianę nawyków żywieniowych u osób, które nie przepadają za smakiem owoców.

Mrożone desery dla zdrowia psychicznego

Lody i sorbety lodowe to nie tylko pyszna, orzeźwiająca przekąska. To także istotna nagroda dla nas samych i naszego zdrowia psychicznego. Spożywając mrożone desery dostarczamy naszemu organizmowi cennego tryptofanu.

Aminokwas ten jest odpowiedzialny za stymulowanie produkcji serotoniny, popularnie nazywanej hormonem szczęścia. Oznacza to, że po spożyciu porcji pysznych lodów nasz organizm czuje się znacznie lepiej pod względem psychicznym. Oczywiście nie powinniśmy traktować tego jako zastępstwo leków na depresję. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nagłego spadku humoru czy pogorszenia nastroju, możemy śmiało ratować się porcją lodowego sorbetu.

Tryptofan wpływa również na wsparcie organizmu w produkcji melatoniny, zwanej hormonem snu. Oznacza to, że spożywając lody przed snem łatwiej będzie nam poradzić sobie z zaśnięciem, a nasz sen będzie znacznie spokojniejszy.

Co więcej, lody warto spożywać również w czasie intensywnego wysiłku umysłowego – energia jakiej dostarczają mrożone przekąski nie tylko pomaga nam orzeźwić ciało, ale również umysł, wpływając pozytywnie na naszą koncentrację.

5/5 - (1 vote)

Jedna odpowiedź do “Lody i sorbety – idealna przekąska na upalne dni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *