uzależnienie od alkoholu
Blog

Leczenie uzależnień – kiedy warto zwrócić się o pomoc?

Celem terapii uzależnień jest poradzenie sobie z nałogiem, z którym zmaga się osoba uzależniona. Nie istnieją ścisłe ramy określające, jakie dokładnie istnieją typu uzależnień, bowiem kategoria ta stale się rozrasta. Leczenie uzależnień oparte jest zazwyczaj na psychoterapii i ewentualnym wdrożeniu farmakoterapii. Nie jest łatwe wyjście z nałogu, jednak jego pokonanie pozwala na zwiększenie jakości życia.

drink w klubie

Jak poradzić sobie z nałogiem?

Uzależnienie wciąż błędnie postrzegane jest wyłącznie jako alkoholizm. Oczywiście jest to najczęściej pojawiający się nałóg, jednak spotkać się możemy z wieloma innymi zachowaniami, które są równie niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Leczenie uzależnień Kraków obejmuje kilka kroków, które powinny być sumiennie wykonane. Niestety wiele osób zmagających się z nałogiem, wciąż nie widzi w swoim zachowaniu problemu. Bliscy, którzy na co dzień przebywają z osobą uzależnioną, są współuzależnieni i odczuwają ogromny dyskomfort.

Uzależnienie może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Statystycznie częściej spotkać się możemy z niepokojącym zachowaniem u mężczyzn, jednak kobiety w równym stopniu są na nie narażone. Współczesny świat, ciągły bieg oraz nieustanny stres powodują, że nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnymi odczuciami. Ucieczka w nałóg wydaje się wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak z czasem potrafi on całkowicie zrujnować nam życie, szczególnie gdy nie jesteśmy w stanie nad nim zapanować.

Pomoc psychoterapeuty

Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty. Problem z uzależnieniem bardzo często zakorzeniony jest w nas samych, dlatego poradzenie sobie z nałogiem w pojedynkę może być niemożliwe. Psychoterapeuta Kraków jest w stanie dotrzeć do źródła trudności, które bezpośrednio wpływają na jakość naszego życia. Pomaga on zazwyczaj nie tylko osobom zmagającym się z uzależnieniem, ale również z wypaleniem zawodowym czy przeciążeniem psychicznym. Jego celem jest pomoc osobie chorej w lepszym poznaniu siebie, swoich problemów oraz zmianie zachowań i postaw.

Terapia dla rodzin Kraków skierowana jest do rodzin zmagających się z problemami wieku dojrzewania. U osoby nastoletniej w owym czasie kształtuje się charakter i osobowość. Niestety niejednokrotnie wiąże się to z gwałtownymi reakcjami somatycznymi oraz emocjonalnymi. Warto wówczas zwrócić się o pomoc do specjalisty, bowiem posiada on specjalistyczną wiedzę odnośnie pomocy osobom w wieku dojrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *