Jagermeister z czym pić likier

Jak i z czym pić Jagermeistera?


Kto nie zna tego likieru o ziołowym smaku, musi koniecznie spróbować. Znajdziemy pasjonatów, jak i przeciwników Jagera, dlatego za każdym razem możemy poznać sposoby jak pić ten alkohol. Jest to jeden z najbardziej popularnych likierów, a jego popularność tylko wzrasta. Producent Jagermeistera zaleca, aby alkohol pić mocno zmrożony, wtedy jego aromat i smak jest wyraźniejszy. Jednak czy jest to jedyna opcja? Sprawdź, jakie sposoby na picie Jagermeistera przygotowaliśmy dla Ciebie.

shoty z jagermeisterem

Co to jest Jagermeister? Z czego jest produkowany?

Czy jest to ulubiony trunek myśliwych? Tego niestety nie wiemy. Wiemy jednak to, że nazwa tego alkoholu oznacza „Mistrz polowania” (w wolnym tłumaczeniu: Jager – polowanie, meister – mistrz). Dlatego też możemy się domyślić, skąd wziął się pomysł na logo tego alkoholu, czyli głowa jelenia ze świecącym krzyżem, co jest bezpośrednim nawiązaniem do Św. Huberta, patrona myśliwych. Przeszukując Internet, możemy znaleźć prześmiewcze stwierdzenia, że Jagermeister to krew z jelenia, lub jest tam jej dodatek.

Jagermeister to likier o słodko gorzkim smaku. Produkowany jest od 1934 roku w Niemczech. W skład tego likieru wchodzi około 56 rodzajów ziół, korzeni i owoców, jednak dokładny skład alkoholu jest pilnie strzeżony. Możemy wyczuć tam między innymi kardamon, cynamon, imbir, anyż, tymianek, borówki czy rozmaryn. Alkohol leżakuje w dębowych beczkach około 9-12 miesięcy. Likier Jagiermeister jest o mocy 35%.

Warto wiedzieć: Zestaw barmański – jaki wybrać?

Jak pić likier Jagermeister?

Tak wspominaliśmy wyżej producent zaleca, aby likier pić mocno zmrożony (-18 / -20 stopni Celsjusza). W tej temperaturze smak alkoholu jest najbardziej intensywny i wyrazisty. Jager podaje się po obfitym posiłku, aby złagodzić układ pokarmowy. Warto sięgnąć po zmarznięty kieliszek Jagera gdy żołądek odmawia posłuszeństwa. Jednak nie jest to syrop na niestrawności, dlatego w tej bardziej imprezowej wersji jest wiele ciekawych kombinacji, aby napić się tego alkoholu.

Najbardziej popularnym połączeniem jest oczywiście Red Bull (napój energetyczny) pomieszany z Jagermeisterem. Jest to jeden z bardziej popularnych drinków w Stanach Zjednoczonych. Jest to drink Jagerbomb – kieliszek zmrożonego Jagermeistera wrzuca się do szklanki wypełnionej napojem energetycznym i wypija razem.

Drink Jagerbomb przepis

Z czym pić likier Jagermeister? Drinki z Jagermeisterem

O tym najbardziej popularnym, dla większości najlepszym drinkiem z Jagermeisterem wspomnieliśmy już. Jednak czy istnieją tylko takie połączenia? Oczywiście, że mamy więcej kombinacji, które czasem mogą zaskoczyć.

Sprawdź wszystkie drinki z Jagermeister.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *