Likier Blue Curacao

Blue Curacao


Jeden z najbardziej popularnych składników w drinkach. A co to dokładnie jest to Blue Curacao?
Jest to słodki likier o smaku pomarańczowym, który pomimo intensywnej barwy niebieskiej, swoją nazwę zawdzięcza wyspie, na której występuje odmiana gorzkich pomarańczy. Ten kolor zaś, uzyskany jest poprzez barwnik spożywczy dodany do cieczy.

Blue Curacao, w zależności od firmy, może mieć różne ilości alkoholu. Występuje również syrop barmański, który jest bezalkoholowy. Kolorem oraz smakiem przypomina Blue Curacao.

Blue Curacao cena. Czy kupimy w takich sklepach jak Lidl, Tesco, Biedronka?

Ten niebieski likier produkowany jest przez różne firmy. Od tego zależy zawartość alkoholu oraz cena. Najbardziej znanymi markami, które w swoim asortymencie mają ten likier to Bols, Toorank oraz Marie Brizard. Ceny wahają się od 30 zł w górę, do nawet 70 zł. Co do ilości alkoholu w likierze jest to około 17% – 25%. Blue Curacao znajdziemy w sklepach z dużym wyborem alkoholi, czyli Tesco, Selgros, Kaufland czy Carrefour. Oczywiście jak każdy napój ten likier również różni się smakiem w zależności od firmy. Tu też możemy zauważyć różnicę w pigmentacji likieru.

Najczęściej znajdziemy jednak syrop barmański bezalkoholowy Blue Curacao. Najbardziej znanym syropem bezalkoholowym jest marka Monin. Cena to około 37 zł za 0,7l. Ewentualnie możemy znaleźć podobne likiery w kolorze niebieskim.
Jeżeli zależy nam na konkretnym likierze lub syropie, to najwięcej znajdziemy w sklepach internetowych.

Czym zastąpić likier Blue Curacao?

Czy można zastąpić czymś ten niebieski likier? Jeżeli mówimy o prostej zmianie na syrop bezalkoholowy to nie powinniśmy mieć problemu. Jeżeli jednak chcesz zrobić warstwowy drink, to należy pamiętać, że syrop jest gęstszy od likieru i zazwyczaj opada na dno. Likier jest o smaku pomarańczowym, dlatego możemy wymienić go na inny likier pomarańczowy, jednak nie będzie już on smakował tak samo, ani nie da nam tej ciekawej barwy niebieskiej, lub mieszanki w zależności od pozostałych składników drinka.

Drinki z Blue Curacao

Przepis na drink Malibu Pop

I na koniec kilka drinków, w których znajdziecie likier Blue Curacao. Oczywiście jest wiele propozycji z tym likierem, więc można uznać, że jest to likier, którego nie powinno zabraknąć w domu, jeżeli jesteś pasjonatem drinków.

4.3/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *